top of page
Ieškoti

Vilnos gaminių priežiūra

Vilna priklauso natūralių audinių kategorijai, ir tai daro įtaką bendram jos apdorojimo būdui. Taigi čia yra pagrindinė informacija, į kurią reikia atsižvelgti:

 • Pirmas svarbus aspektas, kurį reikia atsiminti, kalbant apie vilnos audinius, yra tai, kad jiems turėtų būti suteikta poilsio diena po kiekvienos dėvėjimo dienos, kad būtų išsaugotos formos ir išvaizda. Taip pat kiekvieną kartą juos nešiodami, galite juos valyti pūkelių arba zomšos šepetėliu, kad pašalintumėte paviršinį purvą ir pūkus.

 • Vilnos drabužiai turėtų būti pakabinti ant medinių pakabų, kad būtų išvengta pečių srities ištempimo, o tai greičiausiai atsitiks neteisingai pakabinus. Taigi pakabų forma ir drabužių spintos būklė (kuri turėtų būti sausa) yra tikrai svarbi norint išlaikyti vilnos paltus ir megztinius.

 • Vėdinimas vėlgi yra gana svarbus vilnos audiniams, todėl juos reikia laikyti pakankamai erdviose vietose, kad būtų visos būtinos sąlygos ir vilnos rūbai išliktų gaivūs ir gražūs. Priešingu atveju gana greitai praras elastingumą ir gerą išvaizdą.

 • Norint pašalinti nešvarumus ir dėmes rekomenduojame valyti šaltu vandeniu arba soda, patepant juos absorbuojančiomis šluostėmis ar popieriniais rankšluosčiais. Tai, ko jokiu būdu neturėtumėte daryti, yra suteptų vietų trynimas, dėl to galite deformuoti apdorojamas sritis ir prarasti rūbo formą.

 • Kalbant apie valymo laiką, šalto sezono pradžioje ir pabaigoje rekomenduojame išvalyti vilnos drabužius. Reikia pašalinsite drabužiuose susikaupusius kvepalus, dūmus ir dulkes. Taip galėsite juos išlaikyti švarius ir minkštus sezonui, kuris atėjo arba vis dar laukia.

 • Nusivilkę vilnonius paltus ir kelnes, būtinai ištuštinkite kišenes, kad nesusitrauktų ir nesideformuotų dėl sunkių dalykų, kuriuos galite įkišti į kišenę dienos metu.

 • Vėsus vanduo yra tai, ko reikia norint tinkamai nuplauti vilnonius rūbus. Galite naudoti skalbimą rankomis arba skalbimą mašina, tačiau abiem atvejais reikia tinkamo vilnos rėžimo su vėsiu vandeniu ir bendros švelnios programos.

 • Kalbant apie plovimą rankomis, o tai labiau rekomenduojama norint išsaugoti tinkamas formas ir spalvas, mes siūlytume dar kartą naudoti švelnų ploviklį ir drungną vandenį, prieš paliekant audinius mirkymui (3–5 min.). Vilnoniams drabužiams džiovinti gali būti naudojamas gręžimas, tačiau jis turi būti švelnus, o po to tereikia drabužius guldyti tiesiai.

 • Balinimas arba karšto vandens naudojimas yra du neleistini dalykai, kuriuos turėtumėte visiškai pašalinti iš savo kasdienės veiklos. Priežastis ta, kad abu yra pražūtingi dėl šio audinio išvaizdos sugadinimo, visiškai juos deformuodami ir pakeisdami natūralias spalvas.

 • Jei norite greitai atnaujinti savo vilnos drabužių išvaizdą, jums tereikia kurį laiką juos įstatyti virš garų vonelės. Po procedūros drabužis atrodys taip pat gražiai, kaip pirkimo dieną.

 • Jei jums reikia greitai išdžiovinti vilnos rūbus, galite naudoti sausą, sugeriančią šluostę, kurios pagalba galite išvalyti rūbą arba tiesiog leisti jam išdžiūti kambario temperatūroje, atokiau nuo karščio. Taip pat nerekomenduojama naudoti džiovinimo pučiant karštą orą ar kitų panašių priemonių, veikiant per dideliam karščiui.

 • Garų naudojimas puikiai tinka lyginant vilnonius drabužius, tačiau reikėtų būti atsargiems ir per daug neįkaitinti. Lyginti karštu lygintuvu nerekomenduojama, nes audinys suguls ir liks blizgios dėmės. Naudojant lygintuvą galima lyginti iš blogos drabužio pusės ir naudojant garų funkciją.


Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comentários


bottom of page